..:: videochat ::..

Видео разговор рулет

Choose your language:
bg, bs, ca, ceb, co, cs, cy, da, de, el, en, eo, es, et, fa, fi, fr, fy, ga, gd, gl, gu, ha, haw, hi, hmn, hr, ht, hu, id, ig, is, it, iw, ja, jw, ka, kk, km, kn, ko, ku, ky, la, lb, lo, lt, lv, mg, mi, mk, ml, mn, mr, ms, mt, my, ne, nl, no, ny, or, pa, pl, ps, pt, ro, ru, rw, sd, si, sk, sl, sm, sn, so, sr, st, su, sv, sw, ta, te, tg, th, tk, tl, tr, tt, ug, uk, ur, uz, vi, xh, yi, yo, zh, zu,

Учествувајте во разговор и комуницирајте!Офлајн разговорот ќе направи се за да се чувствувате целосно удобно во секое време од денот.Дури и кога ќе ја напуштите работата и сте на пат, не заборавајте да го притиснете копчето „старт“ и разговорите веднаш ќе почнат да водат разговор.И не заборавајте за време да седите со пријателите, да разговарате и да гледате видео разговори!Или можеби дури и да учествувате во подароци.Ова е одлична забава не само за вас, туку и за вашите пријатели.Можете да играте онлајн бесплатно, токму сега, со одење на разговорите.И не е важно дали имате компјутер или не.Главната работа е интернет конекција.Не само играјте, туку комуницирајте, искажете ги вашите мисли, поканете пријатели и заработете пари - достојна цел за рулет за разговор, кој го собра најголемиот разговор во Runet.На сите им посакуваме лесно учење и интересна комуникација.Лесно и природно влезете во разговор со пријателите и водете го на различни теми: за бизнис, детски проблеми, меѓународна политика, иднината на планетата итн.За сè, сè!Откако ќе престанете да го користите гласникот и вашата сесија ќе заврши, разговорите веднаш автоматски ќе ја затворат вашата врска.Поради фактот што сите разговори користат исти алгоритми, сите ваши пораки ќе завршат во заедничка база на податоци за сите разговори.Единствен исклучок се оние кои решиле да го намалат бројот на разговори на минимум.Во секое време, можете да ја прегледате историјата на разговор: колку разговори веќе сте премолчиле, колку останале и колку сте подготвени да молчите оваа недела (само околу 2 недели!).За да го направите ова, отворете го „филтерот“ на панелот за разговор, изберете ја опцијата „Историја“ и видете ја целата историја на сесијата за разговор.Во овој случај, можете да ставите одреден датум на самиот почеток на доводот на пораките во секој разговор.Можете исто така да го скриете вашиот профил од историјата на разговори.Ако одеднаш случајно одлучите да ја избришете историјата на разговорот, тогаш повторно ќе ви биде понудено да ја креирате, а потоа повторно ќе можете да извршите барем некоја акција во неа.И ако сепак одлучите да го избришете вашиот профил, тогаш разговорот ќе биде избришан од историјата со вашите најнови пораки.Па, ако сакате да видите како изгледа вашиот последен разговор во реалниот живот, тогаш само кликнете на неговата фотографија и тој веднаш ќе ви покаже што направил минатиот пат.Исто така, на фотографијата ќе биде додадена СМС порака за тоа што се случило во овој разговор.Можете да преземете целосна база на податоци за разговор од врската, но не треба да ја зачувате на вашиот компјутер.Предности:

Недостатоци:Мала големинаНашиот виртуелен живот е монотон и монотон, секаде треба да брзаме и да го поминуваме времето нон-стоп на работа, на работа, на илјадници секојдневни рутински грижи кои не ни дозволуваат да бидеме сами со себе.Но, секогаш можете да се опуштите и да сонувате, бидејќи во виртуелниот свет се опуштате во целост.И можеби најпопуларната виртуелна игра на Интернет е видео разговор рулет.Влегуваш во рулетот за видео чет и најпрво те плени.Но, по некое време сфаќате дека оваа игра не е за вас.Ги привлекува и ги одзема од вас вашите роднини, пријатели, вашата сакана жена, вашите деца, вашите родители, па дури и самиот живот!Некој дел од вас сака да продолжи да игра, но веќе чувствувате дека тоа не е за вашиот карактер и дека би било подобро за вас да го напуштите овој виртуелен свет.Но, во овој свет, како никаде на друго место, се чувствувате сами и изгубени.Некој ќе ви каже дека се се случува затоа што се повеќе се оддалечувате од реалниот живот.Но, што е ако не самозалажување Ако сè беше толку лесно, тогаш што ќе требаше да направам, без разлика како го играм овој виртуелен живот!Ова е самоизмама, на која едноставно немам право да ...Во овој виртуелен живот комуницирам со моите пријатели, им кажувам за мојот живот во виртуелност, тие ми кажуваат за нивниот виртуелен живот.И се смеам и плачам, и ја одморам душата и срцето, и се радувам и се смеам на моето мало самосожалување.И сето тоа е толку прекрасно што на сите мои пријатели ќе им простам за нашата виртуелна средба и ќе уживам кога ќе зборуваат за нивните успеси и успеси, за нивните откритија и достигнувања.Таквата комуникација за мене е мојата секојдневна реалност, во која се одморам и ги враќам силите и енергијата.И виртуелните дијалози не ми пречат на одморот и мојот душевен мир, бидејќи го оставам рулетот за видео разговор само за да јадам.


Пользовательское соглашение, Политика конфиденциальности, Правила Видеочат